Niedziela, 17 listopada 2019 Imieniny: Salomei, Grzegorza
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Atak na serwer WWW

  • 19-10-2010 14:48
    Redakcja Nidzica24
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2858
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułuopr. nidzica24.pl

Dziś w godzinach nocnych doszło do ataku na jedną z części systemu hostingowego na którym znajdują się nasze strony. W efekcie działania określanego mianem „website defacement” pliki o nazwach zawierających frazy: index, main i default zostały nadpisane, co mogło spowodować niedostępność części zasobów Portalu Nidzica24 oraz stron przez Nas utrzymywanych.

Od momentu stwierdzenia problemu zespół techniczny intensywnie pracował nad przywróceniem poprawnego działania usług. Wykorzystane zostały kopie zapasowe z okresu ostatnich 2-6 dni, przy czym działania naprawcze objęły wyłącznie uszkodzone pliki, bez ingerencji w stosunku do baz danych, poczty elektronicznej itp. Ciągłość ich funkcjonowania nie została ani na moment zakłócona.

Reklama

Równolegle cała sytuacja poddawana jest analizie i pierwsze wnioski są następujące:

1. Przeprowadzony został pilny audyt bezpieczeństwa systemu hostingowego, aby wykluczyć możliwość ponowienia się tego samego problemu w przyszłości.

2. W najbliższych dniach przeprowadzony zostanie szczegółowy audyt bezpieczeństwa systemu hostingowego, aby maksymalnie zabezpieczyć się przed podobnymi zagrożeniami w przyszłości.

3. Wprowadzone zostaną usprawnienia w wewnętrznym systemie monitoringu usług, aby umożliwić szybszą reakcję na zdarzenia typu „website defacement”.

4. Wprowadzone zostaną usprawnienia w systemie zabezpieczania danych, aby umożliwić szybsze przywracanie danych w razie pilnej potrzeby.

W chwili obecnej zakończyły się działania naprawcze. Gdyby zauważyli Państwo nieprawidłowości w działaniu serwisu prosimy o ich zgłaszanie na adres redakcja@nidzica24.pl. Przepraszamy za utrudnienia.

Nidzica24, Awaria, Hosting, Website defacement, Komunikat
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

'Tradycyjna' ryba wigilijna

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners