Poniedziałek, 13 lipca 2020 Imieniny: Ernesta, Małgorzaty
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Czy warto inwestować w dzieła sztuki?

  • 08-02-2017 09:31
    onebid.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 1729
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. onebid.pl

Polski rynek jest coraz bardziej otwarty na młodych i utalentowanych artystów oraz inwestorów, którzy chcą inwestować w dzieła sztuki. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się na ile jest to opłacalne i czy warto decydować się na aukcje malarstwa. Jak to jest w rzeczywistości?

Wiele osób zdaje sobie sprawę jak duże korzyści płyną z zakupu dzieł sztuki różnego rodzaju. Nie brak dzisiaj utalentowanych artystów, których obrazy czy grafiki mogą stanowić świetny element wyposażenia domu. Dzięki takim dodatkom pomieszczenia nabierają całkiem nowego charakteru, stają się bardziej stylowe. Dlatego też aukcje malarstwa współczesnego cieszą się coraz większą popularnością. Warto mieć jednak świadomość, że mogą być również doskonałą inwestycją.

Zakup dzieł sztuki to dla wielu osób przede wszystkim inwestycja długoterminowa. W szczególności jest zakupione zostają dzieła znanego i powszechnie cenionego artysty. Często są to działa na wagę złota, gdyż po jakimś czasie mogą znacznie zyskać na wartości. Właśnie te dzieła sztuki oraz przedmioty kolekcjonerskie są najczęściej nabywane na aukcjach przez kolekcjonerów. Poza tym coraz częściej na ich zakup decydują się też osoby nie związane w szczególny sposób z tą dziedziną. Czy jest to dobra decyzja?

Większość osób kojarzy aukcje dzieł sztuki przede wszystkim z pojęciem „dom aukcyjny”. Zresztą to właśnie w domach aukcyjnych zwykle odbywają się spotkania, które są doskonałą okazją na wylicytowanie atrakcyjnych obrazów czy innych dzieł artystów. Warto jednak wiedzieć, że obecnie, w dobie cyfryzacji zakupu dzieł sztuki można dokonać także przez internet na tzw. targach internetowych. Ciekawe okazy z różnych dziedzin można znaleźć bez problemu w katalogach internetowych oraz w internetowej bazie artystów. Możliwości jest więc obecnie wiele, dlatego nawet w internecie bez większego trudu znaleźć można naprawdę ciekawe dzieła sztuki. Więc o czym należy pamiętać decydując się na udział w takich aukcjach dzieł sztuki?

Reklama

Przede wszystkim na początku, jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie danego dzieła należy zadać sobie pytanie czy rzeczywiście jest ono idealne i wymarzone? Oczywiście warto być przy tym zdecydowanym. Nie bez znaczenia są też aktualnie obowiązujące trendy. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy dzieło docelowo będzie wisieć w domu czy mieszkaniu. Obecnie modna jest przede wszystkim moda współczesna. Według niedawno przeprowadzonych badań stanowi ona aż 70% wszystkich transakcji na rynku dzieł sztuki. Jednak wiele osób stawia raczej na zakup dzieł największych światowych artystów, które zawsze będą cenione.

Inwestycje w dzieła sztuki zyskują coraz większą popularność. W ostatnim czasie wiele osób stawia na zakup dzieł sztuki, których zakup jest doskonałą inwestycją długoterminową. Nie można jednak oczywiście zapomnieć o tym, że tego rodzaju dzieła sztuki mogą stać się także bardzo efektownym elementem wyposażenia wnętrz i to bez względu na to czy dom urządzony jest w stylu klasycznym czy nowoczesnym.

Popularne stają się przede wszystkim aukcje online, które umożliwiają udział w licytacji z domu poprzez komputer, tablet lub telefon. Licytacja online to doskonała sposobność do zakupu dzieł sztuki po okazyjnych cenach oraz znaczna oszczędność czasu gdyż nie wymaga osobistej obecności na aukcji w domu aukcyjnym.

Sztuka, Obrazy, Dzieła sztuki, Inwestycje, Zakup dzieła sztuki
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners