Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Doradca kredytowy - jak znaleźć najlepszego?

  • 03-03-2017 13:03
    totalmoney.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2125
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. oszczednoscionline.pl

Do doradcy kredytowego udajemy się w momencie, w którym potrzebujemy kredytu hipotecznego lub innego produktu bankowego. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i co możemy wymagać od doradcy?

Dobry doradca czyli jaki?

Jest cała lista cech, jakie powinien mieć dobry doradca kredytowy: uczciwość, kompetencje, doświadczenie, rzetelność i solidność. Oczywiście, wszystkie wymienione cechy są bardzo ważne, jednak, by doradca potrafił współdziałać z klientem w jednym celu musi lubić ludzi i lubić swoją pracę.

Wszystkie zawiłości związane z wzięciem kredytu wymagają od doradcy pokładów cierpliwości i umiejętności słuchania. Dla klienta zagadnienia finansowe to w większości niezrozumiały bełkot, który to właśnie doradca kredytowy powinien przetłumaczyć na bardziej zrozumiały dla niej język.

Po co nam doradca?
Od momentu podjęcia decyzji o zakupie mieszkania do odebrania kluczy jest droga, niekiedy usłana niezliczoną ilością problemów i przeszkód. Zadaniem doradcy kredytowego jest zebranie od Ciebie tylu informacji, by maksymalnie tą drogą skrócić i uprościć.

Najwięcej problemów mają Ci, którzy nie posiadają wkładu własnego lub ich zdolność kredytowa nie pozwala na zaciągnięcie kolejnego kredytu. Dobry doradca, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, wybierze dla Ciebie najbardziej odpowiednią drogę do otrzymania pieniędzy: porówna oferty różnych banków, uwzględniając wszystkie ukryte koszty, o których banki bardzo często nie mówią.

Reklama

Gdzie znaleźć dobrego doradcę?
Jest kilka sposobów na znalezienie dobrego doradcy kredytowego. W zależności od waszych preferencji i wielkości miasta w którym żyjecie, możecie wybrać najczęściej polecanego przez rodzinę, znajomych albo wybrać jednego z top listy w przeglądarce internetowej.

Rankingi internetowe
Jest wiele portali finansowych, na których możecie znaleźć rankingi najlepszych doradców kredytowych z Waszego regionu (więcej informacji tutaj). Najczęściej przy opisach sylwetki i wizytówkach są też opinie klientów, które mogą służyć za najlepsze referencje.

Oczywiście musisz liczyć się z tym, że w Internecie bardzo łatwo jest wykształcić sobie pozytywną opinię tylko dzięki głosom rodziny czy znajomych, którzy mogli nigdy nie korzystać z usług tego doradcy.
Popytaj znajomych
Istnieje duża szansa, ze spośród Twoich najbliższych lub przyjaciół ktoś już korzystał z pomocy doradcy kredytowego. Jeśli tak, szczegółowo wypytaj o ich relację - czy był pomocny, rzeczowo odpowiadał na pytania i czy poświęcił im wystarczającą ilość czasu. Jeżeli znajomi byli zadowoleni, na pewno udzielą Ci wszystkich informacji, jeśli jednak coś im przeszkadzało, dopytaj jak rozwiązywane były kwestie sporne.

Pamiętaj, że dobry doradca powinien służyć radą nie tylko do czasu otrzymania pieniędzy - jest wiele rzeczy, które należy zrobić po wypłacie kredytu jak np., dostarczenie dodatkowych dokumentów, polis itp. i warto, by twój doradca tego dopilnował.

Odwiedź kilku doradców
Ta metoda sprawdzi się szczególnie w momencie, kiedy pierwszy doradca, z jakim miałeś styczność nie wzbudził Twojego zaufania. Kredyt to poważna sprawa i jeżeli czujesz, że wyliczenia czy opłaty są wyższe niż zakładałeś, warto skonsultować się z kimś innym, by nie trafić na oszustów i naciągaczy.

Kredyty, Finanse, Doradca kredytowy, Kredyt hipoteczny, Pożyczka
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners