Poniedziałek, 13 lipca 2020 Imieniny: Ernesta, Małgorzaty
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Dywan czy wykładzina? Zobacz wady i zalety obu rozwiązań

  • 31-10-2015 12:43
    castorama.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 3400
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. castorama.pl

Obecnie coraz więcej osób urządzających wnętrze decyduje się na piękne, nieprzykryte niczym podłogi. Bardzo często są one jednak zimne, co przeszkadzać może zwłaszcza w przypadku sypialni oraz salonu dziecięcego. Dywan oraz wykładzina to świetny sposób na ocieplenie wnętrza - zarówno dosłownie, jak i w przenośni.

Dywany od wieków stanowiły produkty luksusowe. Dzisiaj również piękne, wzorzyste, wysokiej jakości wyroby nie należą do tanich. Stosunkowo wysoką cenę rekompensują jednak wyjątkowo eleganckim wyglądem, dodającym mieszkaniu prestiżu. Dywany świetnie nadają się do podkreślenia wyjątkowego charakteru wnętrza - za ich pomocą wydzielimy centralną strefę pomieszczenia. Co więcej, dzięki nim zabezpieczymy podłogę przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem. Dywan ułożony w miejscu wypoczynku, przed kanapą i fotelami, pozwoli wygodnie wyciągnąć nogi. Dzięki miękkiemu i ciepłemu kobiercowi z przyjemnością usiądziemy na podłodze przed kominkiem. Dywan okaże się także niezbędny w łazience - chyba nikt nie lubi po ciepłej kąpieli wychodzić prosto na zimną i śliską posadzkę. Wśród zalet dywanów wymienić należy łatwość czyszczenia; wystarczy zwinąć dywan i wynieść na zewnątrz, a potem wytrzepać na trzepaku. Wszelkie plamy bez trudu usuniemy za pomocą środków przeznaczonych do czyszczenia tego rodzaju powierzchni. Co więcej, dywan bez trudu przesuniemy lub przeniesiemy do innego pomieszczenia, jeśli najdzie nas ochota na przemeblowanie. Do wad należy wspomniana już wysoka cena oraz możliwość gromadzenia kurzu, który powodować może alergię.

Reklama

Dobrym sposobem na ocieplenie podłogi jest także położenie na niej wykładziny. Bogaty wybór wzorów i kolorów (oraz przystępna cena) sprawiają, że chętnie sięgamy po to rozwiązanie. Możliwość samodzielnego przycinania wykładziny na wymiar pozwala na stworzenie dowolnych kompozycji, pokrycie nią całej przestrzeni lub tylko jej fragmentów. Obszycie kawałka wykładziny ozdobną tasiemką upodobni ją do dywanu. Ten rodzaj pokrycia podłogi świetnie wycisza odgłos kroków - maskuje zniszczoną podłogę bądź zabezpiecza parkiet przed uszkodzeniem. Wadą wykładziny jest konieczność starannej pielęgnacji. Ponieważ jest ona przyklejona do podłoża, nie możemy jej zwinąć i wytrzepać na podwórku. W przypadku powstania niezmywalnych plam, konieczna jest wymiana większej powierzchni wykładziny - w tym celu należy dokupić materiał w identycznym kolorze. Problem pojawia się, jeśli podłoga zdążyła już wyblaknąć. W takiej sytuacji może się okazać, że konieczna jest wymiana wykładziny na całej powierzchni pokoju. Prawidłowe rozłożenie i przycięcie pokrycia nie jest takie proste. Aby miejsca połączenia nie rzucały się w oczy, trzeba to zrobić dokładnie i starannie. Wykładzina, podobnie jak dywan, nie jest polecana dla alergików.

Zarówno dywan, jak i wykładzina, doskonale sprawdzą się w dużych, przestronnych wnętrzach. Podniosą poczucie komfortu i sprawią, że mieszkanie wyda się bardziej przytulne. W małych pomieszczeniach taki sposób wykończenia podłogi może optycznie pomniejszać wnętrze. Warto uwzględnić ten aspekt zastosowania dywanów i wykładzin, zanim wybierzemy się na zakupy.

Dywany i wykładziny stanowią doskonały sposób na wykończenie podłogi. Każdy z tych rodzajów pokrycia ma wady i zalety, z którymi warto się zapoznać.

Wykładziny, Dywany, Zalety dywanów, Zalety wykładzin,
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners