Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Dzielnicowy odwiedził uczniów w szkole

  • 15-12-2015 13:48
    KPP Nidzica / Piotr Szczepkowski
  • komentarzy: 0
    odsłon: 4531
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
zobacz galerię zdjęć » Podczas spotkania dzielnicowy opowiadał jak zachować się na drodze

Podczas spotkania dzielnicowy opowiadał jak zachować się na drodzefot. KPP w Nidzicy / nidzica.policja.gov.pl

W piątek dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy odwiedził uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy. Wizyta miała na celu przypomnienie przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych. Funkcjonariusz omówił najczęstsze błędy popełniane przez kierujących i pieszych, które są przyczyną zdarzeń drogowych.

Podczas spotkania z dziećmi w Zespole Szkół nr 3, mł. asp. Marcin Łątkowski opowiadał jak prawidłowo zachować się na drodze. Mundurowy zwrócił uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. To nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widzialnym dla kierujących pojazdami. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z odległości nawet 150 metrów. Ma wtedy czas i miejsce na podjęcie odpowiednich manewrów. Bez elementów odblaskowych kierowca widzi pieszego z odległości 20-30 metrów i nie zawsze zdąży jakkolwiek zareagować. Widzę, nie zawsze znaczy, że jestem widoczny dla innych. Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe znaczki, lizaki oraz kolorowanki. Nie zabrakło ciepłych życzeń przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Akcja promująca noszenie elementów odblaskowych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego realizowana jest przy współudziale ks. Andrzeja Midury, który bardzo chętnie włączył się w tą ważną inicjatywę.

Reklama

Dzielnicowy omówił również jak powinny zachowywać się dzieci podczas nieobecności rodziców w domu. Jakie miejsce wybrać do zabawy, aby było bezpieczne, co robić w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci z zaciekawianiem wysłuchały cennych rad i obiecały, że będą się do nich stosować.

Policja, Nidzica, Dzielnicowy, Zespół Szkoł Nr 3, Szkoła, Uczniowie, Marcin Łątkowski
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Służy do przechowywania zdjęć

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners