Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny: Łucji, Wilhelma
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Jak wybrać dobre konto?

  • 29-10-2015 07:49
    finmarket.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2564
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. GotCredit, Creative Commons / Flickr

Konto osobiste powinniśmy wybierać tak samo, jak każdą inną kupowaną rzecz. Dlaczego? To proste. Na koncie osobistym trzymamy nasze pieniądze, i potrzebujemy do obsługi odpowiednich narzędzi. Każdy z nas będzie potrzebował czegoś zupełnie innego, więc dobry wybór to późniejszy komfort dla użytkownika.

Źle dobrane konto może nas sporo kosztować, jeśli weźmiemy pierwszy lepszy bank, bez sprawdzenia i porównania innych ofert, to z pewnością po jakimś czasie, zorientujemy się, że płacimy za coś, co nie spełnia naszych oczekiwań. Jak wybrać bank? Warto skorzystać z rankingu konta osobistego, ale wcześniej odpowiedzmy sobie na kilka pytań:

- Czy płacimy kartą do rachunku bankowego? Ile wtedy wydajemy pieniędzy i jak często płacimy?
- Czy potrzebujemy internetowego dostępu do konta, czy wystarczy nam stacjonarny oddział?
- Czy potrzebujemy również konta oszczędnościowego?
- Jaki chcemy mieć dostęp do bankomatów?
- Czy korzystamy z bankowości zagranicznej?

To podstawowe pytania, na które warto odpowiedzieć sobie przed rozpoczęciem poszukiwania odpowiedniego konta bankowego. Dzięki temu ustalimy sobie nasze oczekiwania i wybór stanie się dużo prostszy, szczególnie z rankingiem konta osobistego. Oczywiście możemy zadać sobie więcej pytań, ale te wystarczą dla „zwykłego” klienta. Po wyborze banku przychodzi kolej na wybór konta…

Reklama

Wybór konta
Konta bankowe dzielą się na konta całkowicie darmowe lub takie, które są darmowe, ale w pewnych określonych sytuacjach. Dokładnie chodzi o wpływy na konto i płatności kartą. Jeśli w przeciągu miesiąca zapłacimy kartą na konkretną sumę (zazwyczaj ok. 200 zł.) będziemy zwolnieni z płatności za kartę, natomiast jeśli zrobimy przelew na podobną sumę, będziemy zwolnieni z opłat konta. Korzystając z rankingu konta osobistego, można sprawdzić, które oferty dotyczą jednej grupy kont, a które z drugiej. Przy wyborze konta trzeba również ustalić oczekiwania. Bardzo ważnymi informacjami są: opłaty lub ich brak za prowadzenie konta, opłaty za kartę, dostęp do bankowości internetowej i dostępność bankomatów.

Niesprawdzone konto, to kosztowne konto
Jeśli klient wybierze konto, bez wiedzy, w jaki sposób je użytkować i jakie ma możliwości, to możemy trafić dobrze, ale możemy również co miesiąc płacić bankowi po 2, 5, a nawet 7zł. za nasz rachunek. Oczywiście nie jest to majątek biorąc pod uwagę czas, ale trzeba pamiętać o tym, że konto zakłada się na lata i po zsumowaniu tego może pojawić się znaczna sumka, którą można lepiej spożytkować niż oddając ją bankowi. W rankingu konta bankowego można znaleźć informacje dotyczące opłat za konto, ale bardzo często banki stosują wiele sztuczek, aby ukryć koszt za konto, dlatego oferty trzeba sprawdzać skrupulatnie, aby niczego nie pominąć i potem za to nie płacić.

Konto osobiste, Bank, Finanse, Ranking kont osobistych, Rachunek oszczędnościowy, Darmowe konto
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners