Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny: Łucji, Wilhelma
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Jak zaoszczędzić na OC i AC ?

  • 08-02-2017 09:30
    ubezpieczeniaostroleka.eu
  • komentarzy: 0
    odsłon: 668
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. ubezpieczeniaostroleka.eu

Jak powszechnie wiadomo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich aut jeżdżących po publicznych drogach. Obowiązek na kierowców nakłada ustawa.

Przy wybieraniu oferty OC najczęstszym czynnikiem jest wysokość składki, natomiast jeśli chodzi o AC sytuacja jest nieco bardziej zróżnicowana. Świadomi klienci zawsze starają się za jak najmniejsze pieniądze zapewnić jak największy zakres ochrony swojemu samochodowi. Jest kilka sposobów na zmniejszenie składki, niektóre są dostępne powszechnie, a niektóre dopiero po spełnieniu konkretnych wymagań.

Sprawdź także: Ubezpieczenia OC Ostrołęka
Oto niektóre z nich:
- BEZPIECZNA JAZDA - tak zwana „czysta kartoteka” w historii kierowcy powoduje, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe niżej ocenia ryzyko ubezpieczenia, więc może zaproponować niższą składkę. Niestety obniżka ta skierowana jest tylko do doświadczonych kierowców,
- „PRZEPISANIE” ZNIŻEK - jest to dosyć popularna metoda, jednak wymaga zgody bliskiej osoby, ponieważ by mieć możliwość przepisania zniżek musimy uczynić ją współwłaścicielem pojazdu,
- WYBRANIE PAKIETU DEALERSKIEGO - pakiet zawiera ubezpieczenie, które proponowane jest przy zakupie nowego auta, cena w granicach 1-3 % wartości samochodu. Jest to najlepsza oferta dla kierowców, którzy nie posiadają innych zniżek,
- PAKIETY LOJALNOŚCIOWE - niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują długoletnim klientom specjalne pakiety zniżkowe, często bez sprawdzania historii kolizji kierowcy.

Reklama

Sprawdź także: Ubezpieczenia AC Ostrołęka
Oprócz wyżej wymienionych sposobów istnieją metody, z których skorzystać może każdy klient. Wybierając ubezpieczenie warto na spokojnie przeanalizować swoje potrzeby, a potem zestawić to z konkretnymi ofertami firm. Klient posiadający odpowiednią wiedzę potrafi wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Można również rozważyć zawarcie umowy on-line, ponieważ oferty zamieszczane w internecie często są atrakcyjnie rabatowane. By uzyskać choć nieco niższą stawkę nie należy bać się negocjacji z firmą. Agent ubezpieczeniowy przeważnie zawsze dysponuje możliwością zaoferowania dodatkowych zniżek, wystarczy wykazać się znajomością oferty konkurencji.

Warto pamiętać, że każda uzyskana przez nas zniżka odciąża nasz budżet, dlatego opłacalnym jest poświęcenie czasu i skupienia przy wyborze oferty.

Ubezpieczenia, Finanse, Motoryzacja, OC, Składka OC
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners