Poniedziałek, 21 września 2020 Imieniny: Mateusza, Miry
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Jaki hosting wybrać? Serwer dedykowany kontra VPS

 • 06-06-2017 13:52
  bluer.pl
 • komentarzy: 1
  odsłon: 1727
 • ocena: 0.0 / 5
  głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. bluer.pl

Osoby prowadzące własną stronę internetową na początku działalności przeważnie sięgają po konta hostingowe. Jednak wraz ze wzrostem popularności domeny może okazać się, że przestają być one wystarczające. Prędzej czy później musimy zastanowić się nad wyborem pomiędzy serwerem dedykowanym, a VPS.

Serwer VPS
Ten akronim w wolnym tłumaczeniu oznacza wirtualny, prywatny serwer, zatem wybierając tę opcję, wciąż używamy współdzielonego hostingu, jednak na nieco innych zasadach. My oraz każdy ze współużytkowników hosta posiadamy prywatny serwer wirtualny, którym samodzielnie zarządzamy. W porównaniu do serwera dedykowanego opcja VPS dostępna jest w atrakcyjnej cenie, posiada wiele dodatkowych możliwości oraz jest prostsza w konfiguracji. Mniejszy jest natomiast rozmiar dysku, jednak nie jest on stały i zależy od opcji, którą wybraliśmy. Cena VPS będzie tym wyższa, im większe wybierzemy parametry, jednak dzięki ogromnej możliwości konfiguracyjnej, bez problemu można dopasować serwer do własnych preferencji.

Serwer dedykowany
Decydując się na wybór tej opcji, zyskujemy pewność, iż serwer jest wyłącznie nasz, z nikim nie musimy się nim dzielić oraz że posiadamy nieograniczone opcje konfiguracyjne. Mamy możliwość wyboru nie tylko sprzętu, ale również systemu operacyjnego. Niestety, na korzystanie z serwera dedykowanego mogą sobie pozwolić wyłącznie firmy o dużych dochodach, jest to bowiem niezwykle kosztowne rozwiązanie.

Reklama

A może chmura?
Coraz więcej firm rezygnuje z tradycyjnych serwerów na rzecz znacznie bardziej elastycznej chmury obliczeniowej. Firmy takie jak Bluer.pl oferują swoim klientom statyczną konfigurację parametrów, obejmującą pamięć RAM, CPU, transfer czy dostęp do dysku. Są oni rozliczani z użycia wszystkich funkcji, nie płacąc za te, z których nie korzystają. Poza tym, w trakcie przeprowadzania napraw oraz modernizacji sprzętu chmura nadal działa, klienci mają wówczas dostęp do loadbalancingu czy kontenerów. Ta ogromna elastyczność chmury obliczeniowej sprawia, iż jest ona zalecana zarówno małym, jak i dużym firmom.

Hosting, Serwer dedykowany, Serwer VPS
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Komentarze
 • mostaks
  mostaks #1

  Najpewniejszy serwer to Hekko - jestem tam od lat i nic złego się nie dzieje. Parametry ma sensowne, nie sprawia problemów, ale to każdy powinien takie rozwiązania dobierać pod siebie. Test jest za darmo - jaki problem sprawdzić jakość działania?

  dnia 19 December 2017

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners