Niedziela, 17 listopada 2019 Imieniny: Salomei, Grzegorza
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Kontrole autokarów przed wyjazdami na ferie

  • 17-01-2011 18:17
    KWP w Olsztynie
  • komentarzy: 0
    odsłon: 4112
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułuopr. nidzica24.pl

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim odbywają się w terminie od 24 stycznia do 6 lutego. Jeśli Twoje dziecko wyjeżdża na nie autokarem nie wahaj się i zadzwoń na policję, aby sprawdzić jego stan techniczny i kondycję kierowcy.

Podczas ferii zimowych na drogach Warmii i Mazur pojawi się więcej pojazdów w szczególności przewożących dzieci i młodzież.

Aby wyjeżdżające na zimowe ferie dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci kontrolować będą trzeźwość kierowców, czas ich pracy i odpoczynku, stan techniczny autokarów oraz dokumenty potwierdzające legalność prowadzonych przewozów.

Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek i wyjazdów na zimowiska, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali policjantom konieczność skontrolowania autobusu. Kontrolę najlepiej zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem do jednostek Policji, na terenie których następuje wyjazd.

Potrzebę skontrolowania autobusu w Nidzicy można zgłaszać pod nr tel. (89) 625-02-00.

Reklama

Podczas ubiegłorocznych ferii zimowych na Warmii i Mazurach doszło do 29 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 52 zostały ranne, w tym troje dzieci w wieku do lat 14.

W sumie skontrolowano wtedy prawie 12 tysięcy pojazdów, w tym 144 autobusy. Ujawniono 10 nieprawidłowości, które dotyczyły nadmiernego zużycia bieżnika opon, czy usterek układu hamulcowego. Policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych autobusów, a 8 kierowców ukarali mandatami.

Kontrole autokarów, Ferie, Dzieci, Stan techniczny pojazdów, Bezpieczeństwo, Ferie zimowe, Wyjazdy na zimowiska, Kontrole pojazdów
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Biała pora roku

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners