Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Maszyny do walcowania blach

  • 03-03-2017 13:01
    dds.com.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2075
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. dds.com.pl

Wyroby z czystych metali lub z ich stopów spotkamy na każdym kroku. Są one obecne w naszych mieszkaniach, na salach operacyjnych szpitali, korzystają z nich uczeni w swoich laboratoriach, wojsko i przemysł komunikacyjny.

Wyroby z czystych metali lub z ich stopów spotkamy na każdym kroku. Są one obecne w naszych mieszkaniach, na salach operacyjnych szpitali, korzystają z nich uczeni w swoich laboratoriach, wojsko i przemysł komunikacyjny. Tak szerokie wykorzystanie przedmiotów wykonanych z metali bądź ich stopów nie byłoby możliwe, gdyby człowiek nie nauczył się ich obrabiać. Metale obrabia się dzisiaj różnymi metodami. Jedną z tych, które są stosowane najczęściej jest obróbka plastyczna. Wymaga to oczywiście zastosowania szeregu maszyn. Jakie to są maszyny?

Produkcja przedmiotów z metalu opiera się na szeregu różnorodnych maszyn. Do tych, które są używane najczęściej zaliczamy:
- giętarki;
- prasy;
- walcarki.

Wśród tych ostatnich maszyn są również walcarki do blach. Można wśród nich wyróżnić kilka typów. Każdy przeznaczony jest do walcowania blach różnej grubości. Do tego są wśród nich walcarki przeznaczone do walcowania na zimno lub na gorąco. Niezależnie od typu, każda walcarka do blach składa się z trzech podstawowych elementów: silnika napędowego, klatki walcowniczej oraz z szeregu mechanizmów, których zadaniem jest przeniesienie ruchu obrotowego silnika na walce. W zależności od tego, jakiej grubości blachy będą poddawane procesowi walcowania stosuje się walcarki składające się z dwóch, trzech lub z czterech walców. Walcowanie jest jedną z najczęściej wybieranych metod obróbki plastycznej metali.

Reklama

Proces obróbki blach wymaga zastosowania szeregu maszyn, które pozwalają na kształtowanie nawet bardzo drobnych detali. Maszyny do kształtowania blach to między innymi zaginarki do blachy. Dzięki nim można blachę zagiąć pod wymaganym kątem, można ją także dowolnie wyginać. Zaginarki do blachy dzielą się na konwencjonalne i sterowane automatycznie. Zaginarki konwencjonalne są używane przede wszystkim wtedy, kiedy kształtowane są mniej skomplikowane elementy. Te sterowane automatycznie są bardzo precyzyjne, służą więc przede wszystkim do formowania bardzo skomplikowanych i precyzyjnych detali. Do bardzo precyzyjnego kształtowania blach używane są także prasy krawędziowe popularnie nazywane krawędziarkami. Wśród nich można wyróżnić krawędziarki tradycyjne i sterowane automatycznie. Kolejnym rodzajem maszyn do kształtowania blach są zwijarki. Wśród nich można wyróżnić zwijarki ręczne i zasilane prądem elektrycznym. Służą do zwijania nie tylko blach stalowych w stożek.

Wszystkie maszyny do kształtowania blach, a więc także walcarki do blach mogą być używane do kształtowania blach stalowych oraz do każdego innego rodzaju blach, które są dostępne na rynku.

Walcarki do blach, Metale
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners