Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Mistrzostwa Świata w Kulm

  • 22-01-2016 14:23
    bet365.com
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2886
  • ocena: 5.0 / 5
    głosów: 1
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. bet365.com

W dniach 15-17 stycznia odbędzie się 24. Edycja Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich. Zawody odbędą się w Austrii w Bad Mitterndorf. To piąte tego typu zawody rozgrywane w tym miejscu.

Australijska skocznia mamucia

W historii mistrzostwa świata zawody w Bad Mitterndorf odbywały się już czterokrotnie w latach: 1975, 1986, 1996 i 2006. Skoczkowie będą zmagać się na skoczni Kulm. Wyniki live można śledzić w internecie na bieżąco w trakcie zawodów. Punkt konstrukcyjny (punkt, według którego ustala się noty za odległość oddanego skoku) skoczni znajduje się na 200 metrze. Rekord na skoczni w Bad Mitterndorf wynosi 237,5 metra i należy do niemieckiego skoczka Severina Freunda.

Kulm jest jedną z pięciu czynnych skoczni mamucich na świecie. Skocznią mamucią jest obiekt, którego punkt konstrukcyjny znajduje się powyżej 185 metra. Oprócz Kulm skocznie mamucie znajdują się także w Norwegii – Vikersundbakken, w Słowenii - Letalnica, w Niemczech - Heini-Klopfer-Skiflugschanze oraz w czeskim Harrachovie.

Reklama

Australijscy skoczkowie narciarscy na podium w skokach indywidualnych.

Historia Mistrzostw Świata w lotach narciarskich pokazuje, że wśród medalistów konkursów indywidualnych w każdej edycji na podium stawali skoczkowie z Austrii. Pierwsze zawody w Kulm odbyły się w 1975 roku. Pierwsze miejsce na podium zajął wówczas reprezentant Czechosłowacji, drugie skoczek z Niemieckiej Republiki Demokratyczna, a trzecie przedstawiciel Austrii. W trakcie drugiej edycji mistrzostw świata w Austrii w 1986 roku Austriak Andreas Felder lądując na 191 metrze wywalczył złoty medal. Andreas Goldberger stanął na podium w 1996 roku, natomiast podczas zawodów w 2006 roku Thomas Morgenstern poszybował na odległość 210,5 metra zajmując trzecie miejsce. W tym roku jednym z faworytów także będzie Austriak - zajmujący czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Michael Haybock.

Polscy reprezentanci, którzy wezmą udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w konkursie indywidualnym to: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula i Kamil Stoch. Ten ostatni w 2012 r stanął na trzecim stopniu podium, w konkursie indywidualnym.

Zobacz również: Rusza kolejna zima ze skokami!

Artykuł sponsorowany

Skoki narciarskie, Mistrzostwa Świata w Kulm, Bad Mitterndorf, Loty Narciarskie, Austria, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula, Kamil Stoch
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Służy do przechowywania zdjęć

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners