Piątek, 23 października 2020 Imieniny: Marleny, Seweryna
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Nidzicę czeka drogowa rewolucja

  • 21-11-2016 12:14
    Skanska S.A.
  • komentarzy: 0
    odsłon: 2924
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. Skanska S.A.

21 listopada Skanska rozpoczęła prace na pozamiejskim odcinku DW 604. Roboty realizowane są w ramach kontaktu na przebudowę DW 545 wraz z wylotem drogi 604, aby wiosną 2018 r. mieszkańcy, kierowcy i cykliści mogli płynnie, komfortowo i bezpiecznie korzystać poruszać się po mieście. Ponadto spółka zadba o nową sieć kanalizacyjną i wodociągową w ciągu ul. Traugutta, 1 maja i Sprzymierzonych. Obydwie inwestycje, warte łącznie blisko 32 mln zł brutto, Skanska zrealizuje na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

Nowe trasy rowerowe, nowe drogi i skrzyżowania - takie zmiany szykują się w Nidzicy. Jedna z największych inwestycji w regionie ruszyła. To tu Skanska przebuduje DW 545 wraz z wylotem drogi 604, aby wiosną 2018 r. mieszkańcy, kierowcy i cykliści mogli płynnie, komfortowo i bezpiecznie korzystać poruszać się po mieście. Ponadto spółka zadba o nową sieć kanalizacyjną i wodociągową w ciągu ul. Traugutta, 1 maja i Sprzymierzonych. Obydwie inwestycje, warte łącznie blisko 32 mln zł brutto, Skanska zrealizuje na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

Miasto bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne
- Rozbudowa drogi wojewódzkiej 545 i przebudowa dwóch skrzyżowań w Nidzicy wraz ze wschodnim wylotem drogi 604 to przede wszystkich korzyści dla kierowców. Zwiększenie nośności i szerokości jezdni, wydzielone pasy dla lewoskrętów, wysepki kanalizujące ruch i azyle dla pieszych - mówi Rafał Jóźwik, menadżer projektu, Skanska. - To wszystko znacznie upłynni ruch w mieście i przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo uczestników. Zyskają też rowerzyści i piesi. Wzdłuż przebudowywanych dróg wykonamy bowiem ciągi pieszo-rowerowe - dodaje.

Objęte kontraktem ulice Nidzicy zazielenią się i rozświetlą ponieważ ten zakres prac generalny wykonawca również ma w swoim zakresie prac. Powstanie nowe oświetlenie oraz nasadzenia drzew i krzewów.

- Ta długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja drogowa poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Nidzicy. Modernizacja, która w przeszłości zawsze miała „pod górkę”, dzięki intensywnym działaniom wielu przyjaciół Nidzicy, zostanie wreszcie zrealizowana - cieszy się Jacek Kosmala, Burmistrz Nidzicy.

Reklama

Zadbamy o kanalizację i wodociągi
Na nowe oblicze miasta to nie tylko zmodernizowane drogi. W ramach drugiego zadania Skanska przebuduje lub wymieni na nową sieci: wodociągową, gazową, teletechniczna, energetyczna, deszczową i kanalizacyjną. Dla mieszkańców oznacza to poprawę świadczenia usług w dostawie energii, wody i gazu oraz odbioru nieczystości.

- Jak bardzo ważna jest ta druga część inwestycji wiedzą ci, którzy doświadczają skutków zalewania dróg, parkingów i chodników a także ci, którzy jadąc głównymi ulicami Nidzicy niszczą swoje auta na zapadniętych studniach ulicznych - podkreśla Jacek Kosmala.

- Ponieważ na dzień dzisiejszy Nidzica nie ma obwodnicy w kierunku Szczytna i Wielbarka, TIRy nadal będą przejeżdżać przez miasto. Inwestycja jest ważna także z tego powodu. Łatwiejszy i prostszy przejazd pojazdów wielkogabarytowych przez miasto zmniejszy uciążliwości jakie do tej pory występowały właśnie z tego powodu. Można z całym przekonaniem powiedzieć, że po zakończeniu tej rozbudowy, nasze miasto wreszcie wkroczy w XXI wiek! - podsumowuje Burmistrz Nidzicy.

Postęp prac
- 21 listopada rozpoczynamy prace na pozamiejskim odcinku DW 604. Przed nami roboty rozbiórkowe, ziemne, wykonanie przepustów sieci telekomunikacyjnej, energetycznej, deszczowej i sanitarnej - wymienia Robert Wąsewicz, kierownik budowy, Skanska. - Przebudujemy skrzyżowanie ulic Traugutta, 1-go Maja i Słowackiego w ciągu DW 545 oraz skrzyżowanie ulic Słowackiego i Mickiewicza w ciągu DW 604 - dodaje kierownik budowy.

W dalszej kolejności, czyli na rok 2017 i 2018 Skanska zaplanowała dokończenie powyższych zadań wraz z ułożeniem nawierzchni i przebudową drogi wojewódzkiej 545 (na odcinku od drogi krajowej S7 do wylotu w kierunku Szczytna). - Wybudujemy most i ciągi pieszo-rowerowe oraz przebudujemy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej biegnące w ulicach Traugutta, 1 Maja i Sprzymierzonych - podsumowuje Robert Wąsewicz.

Zakończenie wszystkich prac przewidziano na koniec maja 2018 roku.

Nidzica, Szczytno, Wielbark, Przebudowa, DW 545, DW 604, ul. Traugutta, ul, 1-Maja, ul. Sprzymierzonych, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Inwestycja drogowa
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners