Poniedziałek, 13 lipca 2020 Imieniny: Ernesta, Małgorzaty
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Ochraniacze na obuwie - funkcje i zastosowanie

  • 29-08-2016 12:12
    glovex.com.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 1902
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. glovex.com.pl

Buty, jako jeden z elementów odzieży codziennej lub roboczej, często muszą być dodatkowo chronione. Na wielu stanowiskach należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę obuwia, które może zostać zniszczone przez różnego rodzaju zabrudzenia oraz szkodliwe substancje. Często ważne jest zachowanie pewnych reguł związanych z zachowaniem podstawowych zasad dotyczących czystości, sterylności oraz higieny.

Wydawać by się mogło, że ochraniacze na obuwie mają jeden typ oraz rodzaj. Okazuje się jednak, że w zależności od miejsca oraz wykonywanego zadania, konieczne jest inne zabezpieczenie na obuwie. Poniższy tekst przedstawi Państwu rodzaje ochraniaczy dostępnych na polskim rynku oraz ich różnorodne zastosowanie.

Ochraniacze foliowe
Jest to klasyczny, jednorazowy ochraniacz wykonany z folii PE. Wykorzystywany jest w miejscach, w których wymagana jest wzmożona higiena, czyli na przykład szpitale oraz przedszkola. Dużą zaletą tych ochraniaczy jest posiadanie podeszwy moletowanej, która zapewnia antypoślizgowość. Dzięki temu mogą one być używane w pomieszczaniach, w których jest wilgotno lub możliwe są plamy różnego pochodzenia. Dodatkowo, ochraniacze te posiadają ściągającą gumkę, dzięki której dostosowują się do każdej stopy oraz można mieć pewność, że nie spadną lub nie zsuną się z obuwia.

Ochraniacze pyłoszczelne oraz antyelektrostatyczne
W jednej kategorii ochraniaczy na obuwie znajdują się także produkty, które nie tylko cechują się szczelnością na pyły, ale również wykazują właściwości antyelektrostatyczne. Co nam to mówi? Mianowicie to, że można z nich korzystać w wielu środowiskach, w których niezbędna jest ochrona obuwia. Ochraniacze te mogą być wykorzystywane w miejscach, gdzie wymagane są zwiększone standardy higieniczne, tam gdzie korzysta się z brudzących substancji, na przykład farb oraz w środowisku elektrycznym.

Obuwie to ze względu na wykonanie z tkaniny TYVEK nie gromadzi statycznych ładunków elektrycznych. Co więcej, ochraniacze te posiadają antypoślizgową podeszwę z protektorem ABS. Dzięki temu praca nawet w wilgotnym pomieszczeniu jest całkowicie bezpieczna.

W zależności od potrzeb oraz wymagań, można decydować się na różną wysokość tych ochraniaczy. Na rynku dostępne są standardowe, chroniące jedynie samo obuwie, ale również podwyższone, które dodatkowo chronią łydki. Mają wysokość 48 centymetrów, a dzięki wiązaniach na gumkach trzymają się stabilnie nogi, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zapewniając, że żadna substancja, brud ani pył nie przedostanie się wewnątrz takiego obuwia ochronnego.

Reklama

Ochraniacze włókninowe
W środowisku szpitalnym oraz laboratoryjnym najczęściej wykorzystywanym rodzajem ochraniaczy są te wykonane z włókniny polipropylenowej PP. Gwarantuje ona zachowanie odpowiedniej higieny oraz czystości, a także sprawia, że na obuwiu nie są przenoszone zarazki z zewnątrz. Jest to również zabezpieczenie, aby na zewnątrz nie wynosić niebezpiecznych substancji, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia innych osób lub środowiska. Dzięki zamontowanej ściągającej gumce, nie spadają one z obuwia, dzięki czemu nie obniżają komfortu pracy.

Ochraniacze nastopniki spawalnicze
Podczas prac spawalniczych, a także związanych z niebezpieczeństwami, które mogą zagrażać nogom pracownika, warto wykorzystywać ochraniacze spawalnicze chroniące nogi od stóp aż do kolan.

Chronią one nogi przed spadającymi iskrami, ale także amortyzują uderzenia o wystające przedmioty. Dlatego też są wykorzystywane nie tylko w pracach spawalniczych, ale także w budowlanych oraz serwisowych. Ochraniacze te są zazwyczaj wykonywane ze skóry dwoiny bydlęcej, co gwarantuje wytrzymałość oraz odporność. Cztery taśmy amortyzujące zapewniają stabilizację na nodze oraz amortyzują poślizg.

Ochraniacze na obuwie powinny być nieodzownym elementem wyposażenia każdego pracownika, na różnych stanowiskach. Należy dobierać je odpowiednio do ustalonych zasad BHP.

Źródło: Sklep BHP Glovex.com.pl

Buty, Odzież, Odzież robocza, Ochraniacze na obuwie, Obuwie robocze
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners