Piątek, 23 października 2020 Imieniny: Marleny, Seweryna
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Pijany kierowca zakopał się na plaży. Został zatrzymany po reakcji plażowiczów

  • 09-09-2016 10:18
    KPP Nidzica / Izabela Demska
  • komentarzy: 0
    odsłon: 868
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. KWP w Olsztynie / wm.policja.gov.pl

Turyści widząc nietrzeźwego mężczyznę, który ugrzązł samochodem na plaży, zareagowali i poinformowali o tym fakcie policjantów. 59-letni mężczyzna, który prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany. Towarzysząca mu kobieta również była pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj po godz. 16:00 nidzicki oficer dyżurny otrzymał telefon od osób wypoczywających nad jeziorem Szkotowskim w gm. Kozłowo. Zgłaszający poinformował go o mężczyźnie, który ugrzązł samochodem w piachu na plaży. Z jego relacji wynikało, że kierowca volkswagena może znajdować się pod znacznym działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zastali zakopane auto, za kierownicą którego siedział mężczyzna. Policjanci zbadali stan trzeźwości 59-latka. Badanie wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie. Pasażerka podróżująca z mężczyzną również była nietrzeźwa. 33-latka „wydmuchała” ponad 3,3 promila.

Reklama

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. W lipcu tego roku zostało zatrzymane mu prawo jazdy za... prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz kara pieniężna od 5 tys zł.

Policja, Nidzica, Szkotowo, Jez. Szkotowskie, Kozłowo, Kownatki, Plaża, Alkohol, Pijany kierowca
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners