Piątek, 23 października 2020 Imieniny: Marleny, Seweryna
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Potencjalny pracownik - jak sprawdzić jego wiarygodność?

 • 06-06-2017 14:00
  detektyw-sektor.pl
 • komentarzy: 1
  odsłon: 2371
 • ocena: 0.0 / 5
  głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. detektyw-sektor.pl

Okres próbny jest powszechną formą weryfikacji potencjalnych kandydatów na dane stanowisko pracy. Niemniej coraz większą popularnością cieszy się background screening, czyli zlecenie agencjom detektywistycznym przez pracodawcę sprawdzenia wiarygodności pracowników pod względem zawartych w aplikacji informacji. Czemu to ma służyć?

Dobry pracownik = lojalny pracownik
Lojalność jest pojęciem, które zakłada rzetelność i uczciwość w relacjach między ludźmi. To niezwykle istotna kwestia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, dlatego każdemu pracodawcy zależy na zbudowaniu silnego zespołu, działającego na zasadzie wsparcia i wzajemnego szacunku, by osiągać jak najlepsze efekty. Stąd sama rozmowa kwalifikacyjna często nie jest wystarczająca, aby w pełni zaufać kandydatowi i firmy nierzadko decydują się na pomoc specjalistów z zewnątrz. Jedną z takich opcji jest biuro detektywistyczne - Poznań, Warszawa, Wrocław i mnóstwo innych miast oferuje w tym zakresie dużo możliwości współpracy.

CV a rzeczywistość
Metoda background screeningu pozwala wyeliminować pracodawcom nieszczerych kandydatów na stanowisko pracy. Statystyki pokazują, że ponad 55% ludzi ubiegających się o pracy, zamieszcza w aplikacji nieprawdziwe informacje dotyczące wykształcenia, kompetencji i doświadczenia zawodowego. Zatem kooperacja z wykwalifikowaną agencją z pewnością pomoże pracodawcy odpowiednio zweryfikować kandydata - sprawdzić historię zatrudnienia, edukacji, karalność, dane dotyczące kursów czy certyfikatów. Więcej można przeczytać pod adresem http://detektyw-sektor.pl.

Reklama

Monitoring pracownika a zatrudnienie
Cykliczna weryfikacja pracowników polega w głównej mierze na sprawdzaniu rejestrów karnych, ewentualnego zadłużenia, prowadzonej równolegle działalności gospodarczej, powiązań z konkurencją, działań w mediach społecznościowych, jakości pracy na danym stanowisku czy występowania ewentualnych nadużyć pracowniczych.

Aby biznes prosperował dobrze, a atmosfera w pracy była przyzwoita, warto pomyśleć nad podobną weryfikacją kandydatów. To zespół tworzy miejsce pracy i wpływa na sukces firmy, dlatego zbudowanie trwałego i zaufanego teamu jest kluczowym aspektem dla każdego pracodawcy. Jeżeli ma jakiekolwiek wątpliwości względem potencjalnego kandydata, analiza pracownika jest jak najbardziej wskazana.

Firma, Praca, Pracownik
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Służy do przechowywania zdjęć

Komentarze
 • Marlena8
  Marlena8 #1

  Ja zwyczajnie proszę o referencje, wszelkie dyplomy, potwierdzenia świadczące o faktach.
  Wiele też pokazuje spotkanie i rozmowa z pracownikiem.
  Jak na razie największe znaczenie miała dla mnie strona pointr.pl , gdzie dodałam 3 darmowe ogłoszenia i jest jak na razie największy odzew.

  dnia 30 July 2019

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners