Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny: Łucji, Wilhelma
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Przeprowadzka do Niemiec - jak ją zorganizować?

  • 20-06-2016 17:39
    jupiter-przeprowadzki.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 960
  • ocena: 5.0 / 5
    głosów: 1
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. krzyzanowskim, Creative Commons / Flickr

W najbliższym czasie zamierzasz przeprowadzić się na stałe do Niemczech? W takim przypadku już teraz warto zacząć planowanie, aby zdążyć z wszystkim i nie zapomnieć o niczym. Jak zorganizować wobec tego przeprowadzkę do naszych zachodnich sąsiadów?

Posprzątaj i zacznij pakowanie

Przed rozpoczęciem pakowania swoich rzeczy, nawet na jeden miesiąc i wcześniej, warto posprzątać swój dom, a szczególnie to, co znajduje się w szafkach, komodach, garderobie. Zazwyczaj do swojego nowego lokum nie trzeba zabierać ze sobą wszystkiego, dlatego też to, co nie będzie potrzebne, lepiej sprzedać, oddać czy po prostu wyrzucić.

Pakowanie warto zacząć na co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Należy zaopatrzyć się w kartony oraz w inne akcesoria do pakowania. Delikatne i kruche przedmioty zasługują na dodatkową ochronę, natomiast na tekstylia można wybrać foliowe worki. Warto opisać kartony, aby wiedzieć, jaka jest ich zawartość - to pomoże w ich rozpakowywaniu. Duże sprzęty i meble będą wymagały specjalnego zabezpieczenia. Należy wcześniej wyjąć z nich ruchome elementy, a dopiero potem zabezpieczyć je folią i taśmami.

Zadbaj o sprawy formalne
Gdy wyprowadzasz się na stałe, wtedy nie zapomnij także o sprawach formalnych - związanych z przerejestrowaniem mediów, zawiadomieniem instytucji o nowym adresie zamieszkania, wymianą dokumentów. Za tego rodzaju sprawy warto zabrać się dość wcześnie, na minimum miesiąc przed wyprowadzką, aby zdążyć z wszystkim przed czasem.

Reklama

Zorganizuj transport mienia
Jeżeli masz własny samochód, który będzie mógł wszystko pomieścić, wtedy to duży plus. Gdy jednak mienia jest zbyt dużo, wtedy też musisz pamiętać o tym, aby zorganizować właściwy transport - możesz wynająć samochód lub też skorzystać z usług firm transportowych specjalizujących się w tego rodzaju sprawach np Jupiter. Możesz również pomyśleć o skorzystaniu z oferty firm kurierskich, gdy nie możesz zabrać ze sobie niektórych kartonów, ale międzynarodowe przesyłki kurierskie są zasadniczo dość kosztowne.

Przeprowadzka z ekspertami
Jeśli chcesz, aby twoja przeprowadzka przebiegała zgodnie z planem, możesz też skorzystać z usług firm przeprowadzkowych. Są to firmy, które nie tylko oferują usługi transportowe, ale również usługi dodatkowe związane z przeprowadzką, na przykład pakowanie mienia, jego wynoszenie, wnoszenie, także w ramach transportu ponadgabarytowego. Wtedy całą przeprowadzkę możesz powierzyć ekspertom, a samemu zapomnieć o kłopocie!

Przeprowadzki, Niemcy, Pakowanie, Torby, Transport, Firmy transportowe
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners