Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Ruszył V Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Dbam o swoje bezpieczeństwo"

  • 02-04-2015 09:08
    KWP w Olsztynie
  • komentarzy: 0
    odsłon: 3916
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. KWP w Olsztynie / wm.policja.gov.pl

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych naszego województwa mogą chwycić za przysłowiowy „pędzel”, aby przekazać posiadaną wiedzę z zakresu czyhających zagrożeń, a przede wszystkim sposobów bezpiecznego zachowania. Na 12 laureatów konkursu czekają liczne nagrody i niespodzianki, które zostaną wręczone na uroczystej gali, która odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w dniu 19 czerwca br.

Konkurs przebiega w 3 etapach:
I. etap szkolny - spośród wykonanych prac plastycznych szkoły wybierają nie więcej niż po 5 prac w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III) i przesyłają je do właściwych komend miejskich / powiatowych Policji do dnia 18 maja 2015 r.
II. etap powiatowy - spośród otrzymanych prac komisja powiatowa wybiera po 3 prace w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III). Komendy miejskie / powiatowe Policji przesyłają wybrane prace (w sumie 9 prac) do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie do dnia 28 maja 2015 r.
III. etap wojewódzki - komisja wojewódzka spośród nadesłanych prac plastycznych wybiera po 4 laureatów konkursu w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III).

Reklama

Organizatorami konkursu są policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Marian Podziewski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie - Pani Grażyna Przasnyska oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie - nadinsp. Józef Gdański. Patronat medialny: TVP S.A Odział w Olsztynie i Gazeta Olsztyńska.

W roku ubiegłym do konkursu przystąpiło 189 szkół podstawowych, 4314 dzieci wykonało prace plastyczne. Konkurs niewątpliwie ma duży wpływ w kształtowaniu postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Dlatego gorąco zachęcamy szkoły i uczniów do uczestnictwa w konkursie. Regulamin konkursu „Dbam o swoje bezpieczeństwo” (plik w formacie pdf)

Dbam o swoje bezpieczeństwo, Konkurs plastyczny, Policja, Nidzica, Szkoła podstawowa, Bezpieczeństwo, Zagrożenia, Regulamin konkursu
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners