Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Sezon na żagle tuż tuż

  • 07-06-2017 14:59
    windsurfing.com.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 1795
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. windsurfing.com.pl

Początek maja to dla miłośników deski bardzo wyczekiwany moment. Zwykle z początkiem miesiąca rozpoczyna się sezon surfingowy, który w Polsce potrwa przez najbliższe kilka miesięcy, mniej więcej do końca września.

Te kilka miesięcy to naprawdę gorący okres, podczas którego szkółki kite i windsurfingu mają prawdziwe „żniwa”. Miłośników wodnych wrażeń nie zniechęca nawet pogoda, która czasem nas specjalnie nie rozpieszcza.

Długi weekend majowy to zwykle pierwszy moment, w którym można skorzystać z wypożyczalni sprzętu czy zapisać się na obóz kitesurfingowy. Kursy są co realizowane przez cały czas, aż do zakończenia sezonu, jednak trzeba liczyć się z tym, że w samym szczycie, gdy najwięcej osób wybiera się na urlop (czyli zwykle lipiec-sierpień) na polskim wybrzeżu naprawdę dużo się dzieje. Dlatego czasem lepiej wybierać kursy tuż na początku (maj, czerwiec) lub w końcówce sezonu (wrzesień).

Dla miłośników deski maj to również ostatni moment na zrobienie przeglądu sprzętu i wyposażenia. Warto sprawdzić czy wszystko jest sprawne, czy nie wymaga wymiany lub drobnej naprawy itp. Chyba, że ktoś uprawia surfing również poza sezonem, korzystając z baz zagranicznych - wtedy zapewne na bieżąco dba o sprzęt.

Reklama

Jeśli chodzi o szkoły kite czy windsurfingu maj to moment, w którym ruszają już z pełną mocą. Dlatego sezonowe przeglądy, konserwacje, naprawy i wymiany sprzętu przeznaczonego dla kursantów dokonywane są sporo wcześniej. Podobnie jeśli chodzi o ofertę obozów i szkoleń. Zwykle prace nad aktualną ofertą trwają przez cały rok, a propozycje wyjazdów i szkoleń są na bieżąco aktualizowane. Dotyczy to zarówno obozów w Polsce, jak i za granicą.

Jeśli chcesz zacząć naukę wraz z początkiem sezonu warto zapoznać się z ofertą szkółek nieco wcześniej, tak by na spokojnie przejrzeć oferty, porównać ceny i wybrać to, co ci najbardziej odpowiada.

Podjęcie nauki na samym początku sezonu ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jeśli opanujesz podstawy już na początku, resztę lata możesz poświęcić na swobodne szlifowanie umiejętności i rozwijanie się. Te kilka miesięcy to naprawdę sporo czasu, który możesz wykorzystać na podnoszenie swoich kwalifikacji. Dlatego jeśli jeszcze nie wybrałeś dla siebie kursu to ostatnia szansa, żeby to zrobić i spędzić aktywne lato pełne mocnych wrażeń i przygód.

Żagle, Rekreacja, Wypoczynek, Jeziora, Mazury
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners