Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Z czego żyje po sezonie właściciel gospodarstwa agroturystycznego?

  • 03-03-2017 13:02
    konstantow.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 1841
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. konstantow.pl

To jest pytanie, na które może być kilka odpowiedzi. Wiele zależy od tego w jakim regionie i klimacie położona jest agroturystyka? Czy gospodarstwo jest jedynym źródłem dochodów, czy może tylko jest sposobem na uzupełnienie zasobów finansowych? Czy gospodarstwo założył rolnik, czy też osoby nie związane z rolnictwem?

Mimo to praktyka ostatnich lat pokazuje, że ten kto na dobre zaangażował się w agroturystykę szuka sposobów, by gospodarstwo przynosiło dochody przez cały rok. Przykładem mogą być gospodarstwa funkcjonujące w mazowieckiem. Ale również te miejsca, które są kojarzone z konkretnym sezonem, choćby rejony nadmorskie próbują uatrakcyjnić swoją ofertę nie tylko latem, ale i zimą.

Jakie są zatem sposoby, by zapewnić gości przez cały rok?

Rzeczą oczywistą jest, że nad morzem spodziewać się można dużo większej ilości turystów latem niż zimą. Różnie bywa w górach, chociaż tam gdzie są tereny narciarskie na pewno gości będzie więcej zimą.

Jednak jest wcale niemała grupa osób, które lubią tereny nadmorskie, kiedy nie przebywają tam tłumy albo lubią po prostu nadmorski pejzaż zimą. Toteż w wypadku właścicieli nadmorskich gospodarstw agroturystycznych warto jest skierować ofertę do takich „niszowych” gości. To kwestia skutecznej formy przekazu. Dodatkowo atutem takiej oferty może być propozycja zimowej jazdy konnej lub narty biegowe. Dodać do tego można obserwację przyrody lub nawet elementy nieco survivalowe, choćby zimowe ogniska lub kuligi.

Reklama

Na terenach górskich sprawa jest prostsza - góry łatwiej się bronią przez cały rok. Natomiast wyzwaniem mogą być Mazury lub inne tereny jeziorne. Po sezonie zamiera żeglarstwo. W ostatnich latach zimy niekoniecznie chętnie odwiedzały te miejsca. Toteż tu wyraźnym atutem mogą być po sezonie prawdziwe, mroźne zimy, choćby dla krajobrazu, który wtedy nabiera niepowtarzalnej urody.

Innym sposobem zarobkowanie poza sezonem mogą być ofert okazyjne, choćby zabawy sylwestrowe lub inne imprezy karnawałowe. Wiele osób szuka na Sylwestra miejsc oddalonych od wielkomiejskiego hałasu, chcąc ten czas spędzić w swoim, doborowym gronie.

Nie powinniśmy zakładać sezonowości

Biorąc pod uwagę choćby Mazury to, jeśli agroturystyka jest naszym jedynym źródłem dochodów, nie powinniśmy zakładać sezonowości. Zawsze opłaci się spróbować wyjść ze swoją ofertą poza sezon, nawet proponując wydarzenia okazyjne. Dochodzi tu dodatkowo aspekt przyciągania gości powracających. Ci co przyjadą zimą i spędzą uroczego Sylwestra będą się zastanawiali, czy nie wrócić tu latem.

Agroturystyka, Turystyka, Mazury, Pomorze
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners