Wtorek, 4 sierpnia 2020 Imieniny: Dominika, Jana
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Zwiedzanie Warszawy - co warto zobaczyć?

  • 07-06-2017 15:04
    przewodnicywarszawianka.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 1713
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. przewodnicywarszawianka.pl

Stolica skrywa wiele pięknych i tajemniczych miejsc. W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać zarówno miejski gwar, jak i odpoczynek na świeżym powietrzu w licznych parkach. Jakie miejsca w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić? Podpowiadamy!

Warszawska Starówka

Będąc w Warszawie nie sposób nie odwiedzić Starówki. Została ona odbudowana po wojnie przy współpracy z architektami i historykami. Centralnym punktem Starówki jest Rynek Starego Miasta. Znajdziemy tutaj ogrom atrakcji, m.in. Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Pomnik Syrenki czy Muzeum Literatury. Niezależnie od pory roku czy pory dnia, spotkamy tutaj tłumy turystów. Wielbiciele zamków, mogą odwiedzić plac Zamkowy, gdzie znajduje się Zamek Królewski, zobaczyć zabytkowe mury, Barbakan. Nie zabraknie tutaj również pięknych widoków - na tzw. Gnojnej Górze znajduje się punkt widokowy, z którego możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Warto dodać, że Starówka w Warszawie znajduje się na liście UNESCO. Jeśli decydujemy się na zwiedzanie Warszawy, zacznijmy od Starego Miasta - to tu najbardziej wczujemy się w klimat tego miasta.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Bardzo nowocześnie zorganizowane muzeum, którego przekaz trafia do współczesnego odbiorcy. To właśnie w tym miejscu historia spotyka się z nowoczesnością. Jeżeli zależy nam, by poczuć atmosferę powstańczej Warszawy, z pewnością Muzeum Powstania Warszawskiego nie zawiedzie naszych oczekiwań. Zobaczymy tutaj zdjęcia z powstania, przedmioty, broń, ale także filmy, instalacje świetlne.

Reklama

Łazienki Królewskie w Warszawie
Jeśli decydujemy się na zwiedzanie Warszawy, koniecznie musimy odwiedzić ten kompleks ogrodowo-pałacowy. Łazienki Królewskie były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To idealne miejsce do odpoczynku wśród zieleni. Możemy pospacerować alejkami wśród drzew, krzewów czy kwiatów. Do wyboru mamy następujące ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny, Chiński. Jeżeli jesteśmy fanami piękna architektury, możemy zwiedzić Pałac Na wyspie z galerią obrazów, Starą Oranżerię, gdzie zobaczymy przepiękne rzeźby starożytnego świata, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Podchorążówkę, Amfiteatr. Latem odbywają się tutaj koncerty pod Pomnikiem Chopina.

Warszawa, Stolica, Zwiedzanie
Oceń tekst
Reklama
Zobacz także
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Słowo przeciwne do 'Bogaty'

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners